Często zadawane pytania

Czym jest CiTTY?

Citty jest narzędziem do komunikacji między mieszkańcami a Urzędem Miejskim. Dzięki niemu niepożądane zdarzenia mogą zostać natychmiastowo i bezpośrednio zgłoszone bez konieczności składania wniosków w siedzibie Urzędu.

W jaki sposób mogę zgłosić zdarzenie?

Zdarzenie można zgłaszać bezpośrednio na platformie internetowej: https://citty.bialystok.pl oraz za pośrednictwem aplikacji dedykowanej na smartfony w systemie iOS oraz Android. Korzystając z aplikacji można zgłosić niepożądane zdarzenie gdziekolwiek jesteś. Należy jednak pamiętać, że działa ona w oparciu o nawigację GPS i wymaga połączenia z Internetem.

Skąd pobrać aplikację?

Aplikacje są dostępne w sklepach Apple App Store (dla wersji iOS) oraz Google Play (dla wersji Android).

Czy aplikacja jest płatna?

Pobranie i korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne.

Jaki obszar obejmuje możliwość dodawania zgłoszeń?

Zgłoszenia obejmują teren miasta.

Jak dodać zgłoszenie?

Niezależnie od narzędzia (komputer bądź smartfon) zgłoszenie należy otworzyć za pomocą przycisku w kształcie plusa. W pustych polach niezbędne będą następujące informacje, takie jak: adres, kategoria oraz opis. Opcjonalnie do zgłoszenia można dodać zdjęcie. Tak przygotowane zgłoszenie jest gotowe do wysłania. Po jego akceptacji pojawi się ono na mapie oraz liście zgłoszeń. Od tego czasu użytkownik może śledzić jego status aż do całkowitego rozwiązania problemu.

Jak sprawdzić status zgłoszenia?

Lista wszystkich zgłoszeń widoczna jest na panelu głównym CiTTy. Aby sprawdzić status zgłoszenia wystarczy je odszukać na liście i wybrać „Idź do zgłoszenia”.

Kto przyjmuje zgłoszenia?

Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio przez urzędników Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Czy osoba niepełnosprawna może obsługiwać CiTTy?

Zależy nam, aby każdy użytkownik CiTTy, miał pełny dostęp do zamieszczonych w nim informacji i funkcjonalności. System został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, przez co spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0), z uwzględnieniem poziomu A+.

Uwagi do aplikacji

Uwagi do działania aplikacji można zgłaszać na: citty@um.bialystok.pl